ASIS

O firmie

Przedsiębiorstwo ASIS Sp. z o.o. działa na polu projektowania, sprzedaży i montażu elementów konstrukcyjnych oraz wyposażenia obiektów budowlanych,
w szczególności mostowych.

Oferta firmy obejmuje:
systemy sprężeń konstrukcji
system want
blokowe urządzenia dylatacyjne
bitumiczne wypełnienia dylatacyjne
modułowe urządzenia dylatacyjne
łożyska elastomerowe
łożyska garnkowe
hydroizolacje
systemy nawierzchni chodnikowych

Dzięki doświadczeniu kadry specjalistów i współpracy z renomowanymi ośrodkami myśli technicznej w szczególności Jednostkami Politechniki Krakowskiej spółka gwarantuje solidne i fachowe usługi. W zakresie technologii firma ASIS jest generalnym przedstawicielem włoskiej firmy ALGA S.p.A. oraz przedstawicielem włoskiej firmy POLYGLASS S.p.A. i holenderskiej  LATEXFALT B.V. Ponadto w pracach specjalistycznych spółka bazuje na materiałach firm Drahtwerk Koeln ,OVAKO Hjulsbro, WBR GmbH, MC Bauchemie, SIKA Poland , Deitermann.


System sprężeń - AlgaCable T15

Zakotwienie czynne typu M 12T15
 
Most łukowy w Budzowie

Proponowany system sprężania AlgaCable T15 obejmuje w sposób kompleksowy cały zakres związany ze sprężeniem: wszelkie typy zakotwień dla kabli złożonych ze splotów w ilości od 1 do 31, naciągarki, procedury sprężenia, urządzenia dodatkowe i armaturę uzupełniającą. System jest rozwijany od ok. 50 lat i obecnie oferuje jedne z najlżejszych i najmniejszych urządzeń do naciągu kabli spośród dostępnych na rynku.

Prasa naciągowa L22.6
w trakcie sprężania konstrukcji
 
Remont mostu w Wierzbicy -
sprężanie kablami zewnętrznymi

Wśród stosowanych zakotwień wymienić należy zakotwienia czynne, bierne wgłębne, bierne czołowe oraz łączniki kabli. Służące do naciągu kabli prasy dzięki swoim niewielkim gabarytom są lekkie  i umożliwiają sprężanie nawet w trudno dostępnych miejscach. Urządzenia dodatkowe, jak wpycharka splotu do kanału oraz agregat iniekcyjny spełniają aktualnie stawiane wymagania i zapewniają odpowiednią jakość wykonania prac.

 


Przy wykorzystaniu naszego sprzętu można wykonać sprężenie wszelkich typów mostów betonowych, stalowych lub zespolonych. Ponadto, szerokie zastosowanie znajduje w/w system we wzmocnieniu obiektów wzniesionych przed wielu laty - metodą sprężania zewnętrznego. Wśród dotychczasowych realizacji najbardziej typowe obiekty to nowe betonowe mosty łukowe, belkowe i płytowe, swobodnie podparte i ciągłe, również budowane etapowo. Spośród zastosowań w zakresie budownictwa przemysłowego należy wymienić wykonanie sprężenia silosu na klinkier, wymianę sprężenia wiszącego dna basenu, sprężenie wsporników terminala zakładu  przemysłowego i wiele innych.


Podwieszanie Konstrukcji - Wanty - AlgaStay AL200
Budowa Wanty AlgaStay AL200
Mosty wantowe są ciekawym, alternatywnym rozwiązaniem przy pokonywaniu średnich i dużych rozpiętości. Głównymi czynnikami, które decydują o sukcesie mostów wantowych są: elegancja ich projektu, ograniczony wpływ na środowisko poprzez możliwość eliminacji podpór nurtowych, szybkość wykonania, trwałość oraz łatwe utrzymanie. Ewolucja zakotwień, technik i oprzyrządowania do naciągu want pozwala zastosować materiały o bardzo wysokiej wytrzymałości, odporności zmęczeniowej i wysokim module sprężystości. System want AL200 spełnia wymagania efektywności statycznej i dynamicznej. Specjalistyczna technologia montażu want polega na wciąganiu splotów bezpośrednio poprzez zakotwienie. Rozwiązanie takie ułatwia montaż splotów i zapewnia uformowanie równoległej wiązki. Tak skonstruowane zakotwienia dają możliwość indywidualnego naciągu oraz wymiany pojedynczego splotu. Dla ochrony przed korozją system zapewnia hermetyczną izolację zarówno zakotwienia, jak i cięgna na całej jego długości

.


Łożyska elastomerowe - AlgaBloc

Most w Rzykach
Łożyska elastomerowe AlgaBloc przenoszą obciążenia pionowe i jednocześnie ograniczone przemieszczenia w każdym kierunku oraz obroty wokół dowolnej osi. W celu ograniczenia odkształceń oraz zwiększenia nośności łożyska, guma jest zbrojona zwulkanizowanymi przekładkami stalowymi. Blachy stalowe mają wymiary nieco mniejsze od wymiarów samego łożyska, w wyniku czego są całkowicie zatopione w gumie i w ten sposób zabezpieczone przed korozją. Dla spełnienia różnorodnych wymagań  gama łożysk AlgaBloc składa się z wielu odmian, między innymi łożyska kotwione , łożyska z blokadą przesuwu itd. Celem przeniesienia sił poziomych lub reakcji ujemnych łożyska mogą być zaopatrzone w pręty kotwowe lub zewnętrzne płyty żłobkowane wulkanizowane z gumą. Łożyska AlgaBloc znajdują zastosowanie w mostach, wiaduktach, innych budowlach lądowych i przemysłowych, zarówno w konstrukcjach metalowych jak i żelbetowych.
Łożyska garnkowe - AlgaPot

Każde łożysko garnkowe AlgaPot realizuje jeden z trzech możliwych schematów pracy: łożysko stałe, łożysko jednokierunkowo przesuwne, łożysko wielokierunkowo przesuwne. Zapewniając odpowiednią dla danego schematu nośność pionową i poziomą, możliwość przesuwu oraz wymaganego obrotu, łożyska charakteryzują się ponadto trwałością, wytrzymałością na obciążenia dynamiczne i zmęczeniowe oraz w miarę potrzeby możliwością przenoszenia dużych sił poziomych:

 
 
Budowa łożyska garnkowego AlgaPot

Celem uzyskania najwyższej trwałości w produkcji łożysk AlgaPot wykorzystuje się:

  monolityczną podstawę z blach stalowych walcowanych
  najwyższej jakości zabezpieczenie antykorozyjne
  uszczelki pyłoszczelne z ekspansywnego neoprenu

Wiadukt nad Al. 29 Listopada w Krakowie
Łożyska AlgaPot standardowo umożliwiają pomiar przesuwu obiektów. Ponadto mogą być zaopatrzone w urządzenia pomiarowe do określania reakcji na łożysku lub też wyposażone w system regulacji wysokości poprzez iniekcję specjalnie ukształtowanej przestrzeni wewnątrz łożyska, celem kompensacji ruchu podłoża gruntowego.

Urządzenie dylatacyjne blokowe - system  AlgaFlex T i AlgaFlex TM

Wiadukt nad Al. 29 Listopada w Krakowie
Urządzenie dylatacyjne AlgaFlex z gamy T to rozwiązanie zapewniające ciągłość powierzchni jezdni poprzez kompensację przesuwów względnych krawędzi szczeliny dylatacyjnej przy zachowaniu wodoszczelności.

Urządzenie jest zbudowane ze zbrojonych wkładkami stalowymi paneli elastomerowych, których odkształcalność w zakresie od 30 do 330 mm uzyskana jest przez postaciową  deformację odpowiedniej liczby jednorodnych bloków elastomeru. W rezultacie, typ panelu dobiera się do przewidywanego zakresu przesuwów krawędzi szczeliny dylatacyjnej, a ilość paneli - o długości 1,0m lub 2,0m - do długości szczeliny. Urządzenie dylatacyjne AlgaFlex T umożliwia przenoszenie poza prostopadłymi także i ukośnych do osi szczeliny dylatacyjnej przemieszczeń jej krawędzi. Kąt ruchu wypadkowego względem osi szczeliny może wynosić od 90º do 0º. Sąsiednie panele, połączone na pióro i wpust, są mocowane do konstrukcji kotwami. Kotwy stalowe, zabezpieczone w procesie antykorozyjnym, mają za zadanie przenoszenie w sposób trwały sił wywołanych obciążeniem urządzenia dylatacyjnego na konstrukcję nośną. Metalowe profile wzmacniające panel dylatacyjny są całkowicie zanurzone i wulkanizowane do gumy, dzięki czemu są zabezpieczone przed korozją. Jak potwierdzają zarówno badania jak i  wieloletnie użytkowanie również w warunkach krajowych, komponenty użyte do produkcji elastomeru są odporne na długotrwałe działanie olejów, tłuszczy, paliw oraz działanie ujemnych temperatur przy jednoczesnym działaniu soli, piasku oraz środków utrzymania zimowego.


Most w Naszacowicach
Urządzenie dylatacyjne AlgaFlex kompensuje ponadto względne przemieszczenia pionowe krawędzi szczeliny.
Każdy typ dylatacji AlgaFlex można łączyć z metalowymi lub gumowymi elementami krawężnikowymi.

Dylatacje AlgaFlex z gamy TM są najnowszym osiągnięciem zaawansowanej technologii na polu dylatacji o średnim oraz dużym przesuwie. Dylatacje te zawdzięczają swój zwiększony zakres pracy połączeniu dobrze znanych zalet dylatacji AlgaFlex z szerokim systemem modularnym. 
Przy zastosowaniu pojedynczego elementu modułowego przytwierdzonego do konstrukcji, możliwa jest kompensacja względnego przesuwu szczeliny w zakresie od 320 do 800mm; przy dylatacji o dwóch elementach od 960 do 1600mm. Grubość wszystkich dylatacji AlgaFlex TM wynosi 82mm. Charakterystyki fizyczne i materiałowe modułowych elementów odkształcalnych odpowiadają tradycyjnym urządzeniom AlgaFlex. Elementy stalowe nie zamieszczone w elastomerze - płyta jezdna zabezpieczona antykorozyjnie.System dylatacji bitumicznych - Rubi Joint

 
 
Most w Budzowie
Szczelne wypełnienie dylatacyjne wykonane jest na gorąco. System oparty jest na kombinacji modyfikowanego bitumu produkcji holenderskiej firmy Latexfalt oraz kruszywa łamanego o odpowiedniej granulacji. Dzięki swoim właściwościom użytkowym dylatacja zapewnia najwyższy komfort przejazdu dzięki całkowitej eliminacji nierówności jezdni, drgań i hałasu. Wypełnienie jest w pełni wodoszczelne, zapobiega wnikaniu brudu, wody i soli do przerwy dylatacyjnej. Standartowo wykonane wypełnienie przenosi względne ruchy krawędzi konstrukcji do ± 20 mm. Dodatkowymi zaletami tego rozwiązania są szybkość wykonania i minimalna ilość prac utrzymaniowych.Nawierzchnia chodnikowa - system Spectrasfalt Safegrip


Most w Przeciszowie

Nawierzchnio-izolacja chodnikowa Spectrasfalt Safegrip jest rozwiązaniem dwuskładnikowym, złożonym z kationowej, szybkowiążącej emulsji bitumicznej modyfikowanej polimerami oraz kruszywa. Szczelną nawierzchnię  wykonuje się w dwóch warstwach z syntetycznego lub naturalnego bitumu w układzie z kruszywem.

Spectrasfalt Safegrip znajduje zastosowanie na powierzchniach asfaltowych, betonowych  lub z drewna budowlanego. Tą drogą uzyskuje się  trwałą, wodoodporną i antypoślizgową nawierzchnię w kolorach czarnym, szarym, ceglanoczerwonym, szarozielonym i piaskowożółtym.

Nawierzchnia Spectrasfalt Safegrip jest wysoce odporna na promieniowanie UV i ekstremalne temperatury otoczenia. Po ułożeniu, Spectrasfalt Safegrip tworzy uszczelniającą powłokę, która przykrywa niższe warstwy (także porowate) jak wodoszczelna membrana jednocześnie pozwalając na ucieczkę pary wodnej z podłoża. Modyfikacja polimerami pozwala, dzięki dużej sile wiązania do podłoża, na zachowanie wysokiej odkształcalności w dużym zakresie temperatur (od -25ºC do +50ºC), co pozwala na przekazanie włoskowatych pęknięć podłoża również w temperaturach ujemnych.

Zastosowanie materiału w połączeniu z włóknem szklanym lub poliestrową siatką tworzy układ mostkujący pęknięcia podłoża.Hydroizolacja - Papa termozgrzewalna Flexshield HP.


Papa Flexshield HP jest wysokoodporną hydroizolacyjną papą plastomeryczną, stworzoną na bazie oczyszczonego bitumu, modyfikowanego za pomocą polipropylenu, na osnowie z włókniny poliestrowej Trevira Spundbond o zwiększonej gramaturze.

Papa Flexshield o grubości  5 mm jest przeznaczona do wykonywania jednowarstwowych izolacji przeciwwodnych na betonowych obiektach mostowych drogowych i kolejowych, przede wszystkim na płytach pomostów, po których odbywa się ruch pojazdów mechanicznych.


Valid XHTML 1.0 Transitional
projektowanie stron internetowych, projektowanie serwisów internetowych, sklepy internetowe, serwisy internetowe EURA7 - serwisy internetowe, tworzenie stron www, tworzenie serwisów internetowych, strony www, pozycjonowanie Projektowanie stron www, serwisów internetowych i sklepów internetowych. EURA7 - prezentacje multimedialne, multimedia, wirtualne galerie, produkcje telewizyjne. Agencja Reklamy EURA7 - tłoczenie płyt CD i DVD, tłocznia płyt, nagrywanie, kopiowanie, duplikacja płyt CD i DVD, mini CD, produkcja płyt CD i DVD, płyty CD i DVD. EURA7 - referencje, strony www, strony internetowe, prezentacje multimedialne, multimedia, portfolio. EURA7 - portfolio, projekty, realizacje internetowe, portfolio internetowe. EURA7 - realizacje płyt CD, realizowane płyt CD, płyty cd przykładowe, przykładowy nadruk na CD. EURA7 - praca w Agencji Reklamy EURA7, praca flash, telemarketerka, php, photoshop Agencja Reklamy EURA7 - kontakt, telefon, gadu-gadu, e-mail. Eura7 Low cost Polish Website Development Webdesigners Lowest Price Flash Programmer Development. Low price Content Management System. web pages Cardiff EURA7 - CMS, web design, web pages, creating web sites, designing webpages, web hosting, web marketing, web services, shops, credit cards, online shops. EURA7 - multimedia presentations, media, tv, flash, flash presentationas, flash design. EURA7 offers CD manufacturing, CD replication, CD duplication, DVD manufacturing, DVD replication, DVD duplication, CD-ROM replication, CD-ROM duplication, Digipaks, alternative CD packaging, posters, and postcards. EURA7 offers DVD & CD Manufacturer specializing in mass dvd & cd manufacturing; large quantity dvd & cd replication, packaging, and dvd & cd distribution.  Brought to you by a mass qty dvd & cd manufacturer specialist- this page is for large quanity production and includes important items for consideration such as choosing the best packaging, distribution and freight. CD Replication, CD Duplication, CD Printing, UK, CD Replication EURA7 - portfolio, projects, webprojects, webdesign projects, Polish portfolio, Bristol portfolio, Cardiff portfolio, London portfolio. EURA7 - cd businesscards, cd manufacture, dvd manufactura, cd boxes, cd pockets, dvd-r burning, cd-r recording. Low Cost Polsh website developes & designers
Asis Specjalizacja w zakresie: budowa i remonty mostów, sprężanie konstrukcji, łożyska mostowe, urządzenia dylatacyjne, nawierzchnie mostowe, izolacje, malowanie konstrukcji. urządzenia dylatacyjne, dylatacje, dylatacje bitumiczne, dylatacje blokowe, dylatacje panelowe, algaflex, alga pg, rubijoint, papy mostowe, izolacje, polyglass, pagel łożyska mostowe, łożyska garnkowe, łożyska elastomerowe, łożyska soczewkowe, algabloc, algapot, algacable budowa mostów, remonty mostów, sprężanie, sprężanie konstrukcji, wanty, algacable